MALZEME SEÇİMİ

A) Alıç sirkesi, Düzce ve Bolu illerinin dağlık alanlarında hertürlü kirlilik ve kötü kimyasal maddelerden uzak alanlarda bulunan alıç ağaçlarından mevsiminde toplanan alıç meyvelerinin geleneksel usullerle en az bir yıl fermente edilmesiyle elde edilir.

B) Sarımsak, ürünümüzü üretirken kullandığımız sarımsak yoğun aroması ve içerisindeki yüksek ALİCİN etken maddesi nedeniyle TAŞKÖPRÜ sarımsağı kullanılır. Üretim aşamasında Tarım ilacı kullanılmamış olmasına dikkat edilir.

C) Limon, İnsan sağlığı için gerekli olan C vitamini (asorbik asit) ve antioksidan bakımından sitrik asit oranı yüksek olan Mersin ilinde bolca üretilen LAMAS cinsi limon kullanılır. Yine üretim esnasında Tarım ilacı kullanılmamış olmasına dikkat edilir. Ürünümüzde kullandığımız limon kabuğu ile birlikte sıkılarak kullanılmaktadır.

D) ZENCEFİL , Zencefil B3, B6, C ve K vitaminleri, demir, potasyum, magnezyum, fosfor ve çinko içerir. Ürünümüzde kullandığımız zencefil kurutulmuş olarak temin edilir ve özel makina ile öğutülerek toz haline getirilir.

E) ZERDEÇAL, Zerdeçalın içerisindeki ana aktif madde olan kurkumin, bu besinin vücuda sağladığı olumlu etkilerin birçoğundan sorumlu olan oldukça önemli bir bileşendir. Zerdeçaldaki ana biyoaktif madde olan kurkumin (curcumin) anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. A, E, C vitamini, Glutatyon (GSH, GSSG), B1, B3 ve B9 vitaminleri bakımından iyi bir kaynak olduğu ve içerdiği zengin fenolik ve flavonoit miktarları dikkate alındığında oldukça güçlü bir antioksidan bitkidir. Hindistan yarımadası ve Güneydoğu Asya'ya özgü çok yıllık, rizomlu, otsu bir bitkidir. Zerdeçal kurutulmuş olarak temin edilir ve özel makine ile öğütülerek toz haline getirilir.

F) TARÇIN, Tarçın ağacı olarak da bilinen Sri Lanka menşeli bu bitki, gövde kısmında yoğun miktarda kumarin bileşeni içerir. Tarçın; “cinnamaldehyde, polifenoller, kumarin” gibi pek çok etken madde içerir. Aynı zamanda kalsiyum, krom, bakır, iyot, demir, manganez, fosfor, potasyum ve çinko gibi eser elementler içermektedir. Tarçın ,kurutulmuş olarak temin edilir ve toz haline getirilerek ürünümüzde kullanılma

back to top
FİLTRELE